وَأَنْكِحُوا الأيَامَى مِنْكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِنْ يَكُونُوا فُقَرَاءَ يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ (٣٢)مردان و زنان بی همسر خود را همسر دهید ، همچنین غلامان و كنيزان صالح و درستکارتان را ؛ اگر فقیر و تنگدست باشند ، خداوند از فضل  خود  آنان را بی نیاز می سازد ؛ خداوند گشايش دهنده و آگاه است‏.(32 نور)


اهداف شبکه فعالین ازدواج

طرح شبکه فعالين ازدواج طرحی است کشوری جهت هماهنگی فرآیند ازدواج از مراحل اولیه تا انجام. در این شبکه هدف مرتبط سازی فعالان امر مقدس ازدواج در سراسر کشور در جهت گسترش و تعمیق فعالیت های سازمانهای غیردولتی می باشد که تلاش شده است با ساده ترین ساختار به ابزاری نیرومند برای تبادل اطلاعات و گردهم آوردن افراد و گروههای مرتبط مبدل گردد.

شبکه فعالین ازدواج استان یزد در مورخ 28 / 8 / 88 با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری و با مصوبه ستاد ساماندهی امور جوانان استان رسماً فعالیت خود را آغاز نمود و در راستای انجام رسالت خویش به حول و قوه الهی به مجموعه ای فعال و پویا و تنها مرکز تخصصی ازدواج و خانواده در استان یزد تبدیل شد.

رسالت اصلی این مجموعه تبدیل شدن به نهاد پیگیر امرازدواج جوانان ، ارتقاء سطح آگاهی جوانان ، زوجهای جوان وخانواده ها،فرهنگسازی ، کمک به انتخاب صحیح وتسهیل ازدواج جوانان می باشد و در راستای تحقق و ترویج ازدواج های آگاهانه ، بهنگام ، آسان و پایدار گام بر می دارد.

 

 

* برگزاري دوره هاي آموزشی عمومی

  برگزاری دوره های آموزشی عمومی در زمینه پیش از ازدواج،دوران عقد، دوران استقلال و تربيت فرزند.

* برگزاری دوره های آموزشی تخصصی

ویژه گروههاي مرجع و افراد تأثيرگذار شامل : اساتيد دانشگاه ، روحانيون ، مشاورين ، نويسندگان ، مربيان آموزش و پرورش ، مربيان آموزش خانواده و ...

* فروشگاه ونمایشگاه تخصصی تولیدات فرهنگی

به صورت مجموعه ای تخصصی با بیش از 450 عنوان کتاب و سی دی گلچین شده در حوزه ازدواج، خانواده و تربیت فرزند .

 

 

اصناف مراسم عروسی

برخورداری از تخفیف(30 تا 50درصد)در هزینه مراسم جشن عقد و عروسی (تالار، آتلیه، گل فروشی، مزون، کارت عروسی، شیرینی سرا، آرایشگاه(

* اصناف خرید بازار

استفاده از خدمات باشگاه اصناف شفا در خرید بازار(تخفیف از 5 تا 30 درصد با ارائه کارت عضویت در سراسر استان(

 

* تسهيلات

 اعطای وام قرض الحسنه خرید طلا تا 50 درصد  از کل خرید  تا سقف 50 میلیون ریال ، خرید سیسمونی تا سقف 100 میلیون ریال با بازپرداخت 10 ماهه نزد شفا، از خدمات ارائه شده در بخش تسهیلات می باشد.

* خدمات بیمه تکمیلی

 

 

 

 * مرکز مشاوره تخصصی در حوزه ازدواج ، خانواده و تربیت فرزند

مرکز مشاوره شبکه فعالین ازدواج استان یزد(شفا) با کادر فنی مجرب متشکل از اساتید مجرب و متعهد استان آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد.خدمات قابل ارائه در این مرکزبه صورت مشاوره حضوری ،مشاوره تلفنی ومشاوره مکتوب (از طریق همین سایت) می باشد.

 

 

* ثبت نام و پذیرش

تنظیم و تشکیل پرونده و صدور کارت عضویت برای اعضا

 

* نمایندگی های شفا درشهرستانها

پيگيري راه اندازي شفا در تمامی شهرستانهای استان و هماهنگ نمودن برنامه های شفا در کل استان

گرافیک دلخواه

رنگ پوسته و متن رنگ سر تیتر حالت صفحه عکس زمینه برای حالت جعبه وسط